Η κριτική των παικτών του Παναθηναϊκού

Written By sagapao13gr.gr on Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2015 | 11:31 μ.μ.

Ο Παναθηναϊκός δεν... εμφανίστηκε στη Νέα Σμύρνη και ηττήθηκε με 1-0 από τον Πανιώνιο. Το SDNA περνάει από... ακτίνες τους «πράσινους»!

Αναλυτικά η κριτική σε κάθε ποδοσφαιριστή του Παναθηναϊκού:

Λουκ Στιλ: Η χειρότερή του βραδιά στον Παναθηναϊκό. Το γκολ που δέχτηκε ήταν ανεκδιήγητο και ειδικά από έναν τερματοφύλακα της κλάσης του ανεπίτρεπτο. Στο υπόλοιπο διάστημα δεν έκανε κάποιο λάθος και είχε μία εξαιρετική απόκρουση σε σουτ του Οικονόμου τρία λεπτά πριν το γκολ.

Κάρλος Ζέκα: Πολλά λάθη και άλλο τόσο άγχος από τον αρχηγό του Παναθηναϊκού ο οποίος δεν αντεπεξήλθε στο ρόλο του δεξιού μπακ και δεν απέδωσε τα αναμενόμενα στη μεσαία γραμμή όταν μετατοπίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Μοναδική καλή στιγμή του ο "κεραυνός" στο οριζόντιο δοκάρι.
Στάθης Ταυλαρίδης: Δεν ενέπνεε σιγουριά στα μετόπισθεν και κυρίως έκανε αρκετά αβίαστα λάθη σε όλη τη διάρκεια του ματς. Είναι ξεκάθαρο ότι δεν βρίσκεται στην ίδια κατάσταση με την περυσινή σεζόν και ψάχνει τα πατήματά του.

Τάσος Κουτρουμπής: Εκτός κλίματος στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με αργή σκέψη και ακόμα πιο αργές αντιδράσεις. Προσπάθησε να δημιουργήσει παιχνίδι από την άμυνα αλλά δεν τα κατάφερε.

Νάνο Γκονζάλες: Φάντασμα του εαυτού του ο Ισπανός πλάγιος μπακ, καθώς ταλαιπωρήθηκε στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς από τον προσωπικό του αντίπαλο, Μπουμάλ, ενώ δημιουργικά δεν είχε τη συμβολή που θα περίμενε κανείς, έχοντας κακές σέντρες στην πλειονότητά τους.

Τάσος Λαγός: Δεν ήταν ο χειρότερος παίκτης του Παναθηναϊκού στο πρώτο ημίχρονο για να γίνει τόσο πρόωρα αλλαγή, αλλά από την άλλη πλευρά έδειχνε να μην έχει ρόλο και γενικώς να είναι. χαμένος, με πολλά νεύρα και αρκετά λάθη σε εύκολες φάσεις.

Μεχντί Αμπεϊντ: Μπήκε στο ματς με διάθεση να πάρει πρωτοβουλίες δίχως ουσιαστικό αποτέλεσμα, καθώς δεν έχει βρει ακόμα ρυθμό με συνέπεια να ψάχνει τα πατήματά του στο γήπεδο. Δεν βοήθησε σε καμία στιγμή του ματς.

Ντάνιελ Πράνιτς: Εκτός τόπου και χρόνου ο Κροάτης, δίχως καθαρό μυαλό και εμπνεύσεις, είναι απορίας άξιον πως ο προπονητής του τον κράτησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Τα υπόλοιπα είναι περιττά.

Μλάντεν Πέτριτς: Ανύπαρκτος στο διάστημα που αγωνίστηκε, δεν κατάφερε να κρατήσει τη μπάλα ούτε να τροφοδοτήσει τους επιθετικούς ή να απειλήσει την αντίπαλη εστία. Φυσιολογική η αντικατάστασή του.

Νίκος Καρέλης: Ετη φωτός μακριά από τον γνωστό του εαυτό, δεν τον αισθάνθηκε σε καμία στιγμή η άμυνα του Πανιωνίου. Ασχημα κοντρόλ, λάθος μεταβιβάσεις και χωρίς συγκέντρωση, ήταν απογοητευτικός.

Μάρκους Μπεργκ: Ζήτημα εάν πήρε τη μπάλα πάνω από δύο φορές με σχετικά καλές προϋποθέσεις μέσα στην περιοχή, δείγμα του ότι οι συμπαίκτες του δεν τον τροφοδότησαν όπως θα έπρεπε. Κακό ματς χωρίς απαραίτητα δική του ευθύνη.

Νίκος Μαρινάκης: Αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο και είχε κακή παρουσία. Ανασταλτικά εκτέθηκε από τον Μασούρα στη μοναδική δύσκολη φάση της πλευράς του, ενώ δημιουργικά όσες σέντρες επιχείρησε ήταν μετριότατες παρότι είχαν καλές προϋποθέσεις.

Νίκος Καλτσάς: Ο μοναδικός παίκτης του Παναθηναϊκού που έβγαλε πάθος, πείσμα και συγκέντρωση. Απείλησε δύο φορές με δυνατά σουτ στο 58΄ και στο 89' αλλά η τύχη του γύρισε την πλάτη.

Σωτήρης Νίνης: Μπήκε αργά στο ματς (73') και δεν κατάφερε να βοηθήσει ουσιαστικά παρότι η κυκλοφορία της μπάλας με την είσοδό του έγινε καλύτερη. Φάνηκε ωστόσο ότι δεν ήταν έτοιμος για να ξεκινήσει.